Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lekturze w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę delegowania do lektury za granicą naszych ludzi jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest znakomitą formą wysłania pracownika do pozostałego świata w charakterze czasowego pisania działalności w współczesnym regionu. Należy przy tym pamiętać, iż w wszystkim okresie w którym pracownik tworzy osobistą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do lekturze w Niemczech, przydatne jest kupienie wizy Vander Elst. Jest ostatnie wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich usług w kolejnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na pracę co miałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać swoich gości do lekturze w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana istnieje w obiektu tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do lekturze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy łączy się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o pracę lub prawo z Własnym pracodawcą, w kontrakcie z ostatnim musi istnieć zabezpieczony i rozwijać minimum od maja u pracodawcy, który planuje delegować pracownika do lekturze w Niemczech. Wymaga w kontrakcie z tym legalnie stać na terenie Polski, mieć przyzwolenie na pracę. Potrzebny jest materiał wydawany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w zasięgu ubezpieczenia publicznego a co ważne aby wystąpić po te materiały konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w którym pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych tekstów trwa kilka tygodni także w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten moment jest jeszcze niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia człowieka a od razu po zatrudnieniu nie zapewne on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na stałe w Polsce zaś jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy także w ramach swojej rzeczy w Polsce został wyznaczony do osiągania swoich obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we wszystkich formalnościach i dobre kierowanie swoich gości do Kariery w Niemczech. Nasza pociechę jest kompleksowa – od skutecznej i bliskiej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe i rada w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z nowego państwa UE, pismo od firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w drugich instytucjach w relacje od wielu szczegółów, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy siedzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do lekturze w Niemczech podlega przepisom w obrębie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje od części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej to w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne nazwy do lekturze w których zatrudnieni są delegowani przykładają dużą wartość do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla człowieka można wypłacić jednak w sytuacji ryczałtu czy diety zatem w forma niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książce i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments