Wypoczynek w Gdańsku Oliwie – dlaczego warto?

O walorach turystycznych Trójmiasta można rozmawiać godzinami. Jako metropolia położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego co roku przyciąga w swoje granice tysiące turystów z całego kraju i nie tylko. Poza popularnym w sezonie letnim Sopotem Trójmiasto to także historyczny Gdańsk, który zachwyca swoim bogactwem o każdej porze roku. Jedną z dzielnic szczególnie zasługującą na odwiedziny przez turystów jest Oliwa, czyli miejsce położone blisko ścisłego centrum i pełne interesujących miejsc do odwiedzin. Dlaczego warto zaplanować wypoczynek w Gdańsku Oliwie i czego mogą spodziewać się turyści?

Dzielnica bogata w atrakcje i miejsca noclegu

Oliwa to prawdziwe płuca Trójmiasta. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się Park Oliwski, którego urok zachwyca o każdej porze roku. Na terenie parku znaleźć można unikatowe gatunki roślin, piękne zbiorniki wodne z ptactwem, a także pałac należący do Opactwa Cystersów. Miłośnicy nowoczesnej sztuki ogrodowej znajdą na terenie parku zakątek dla siebie – najnowsza część tego terenu została bowiem urządzona w stylu japońskim. Do Parku Oliwskiego warto wstąpić zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym. Od kilku lat odbywa się tu bowiem doroczna edycja świątecznych iluminacji. Wysokie na kilkanaście metrów rośliny przyozdobione są pięknymi lampkami, a drzewa pozbawione zimą liści świecą blaskiem tysięcy małych żarówek. Nie można zapomnieć, że w Oliwie znajdują się również zabytkowe kościoły, czy słynny Gdański Ogród Zoologiczny.

Planując wypoczynek w Gdańsku Oliwie bardzo łatwo jest otrzymać nocleg w dobrych hotelach. Warto jednak pamiętać, by szczególnie w sezonie letnim swój pobyt planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzielnica jest bowiem położona niedaleko Śródmieścia oraz miejskiej plaży na Jelitkowie – przejazd komunikacją miejską bezpośrednio nad morze zajmuje zaledwie kilka minut. Turyści często decydują się na pobyt w hotelach znajdujących się w dzielnicy lub wynajmują mieszkania na wybrany okres od osób prywatnych.

Co z komunikacją?

Dzielnica jest doskonale skomunikowana z całym Trójmiastem. Poruszanie się dostępnymi środkami komunikacji jest proste, a aktualny rozkład jazdy wywieszany jest na przystankach lub prezentowany w sieci. W Gdańsku Oliwie znajduje się dworzec kolejowy, dlatego turyści wybierający się do Trójmiasta tym środkiem transportu mogą dostać się do Oliwy bezpośrednio. W granicach dzielnicy znajduje się także stacja szybkiej kolei miejskiej oraz kilka przystanków tramwajowych i autobusowych. Turyści nieznający topografii Trójmiasta mogą wybrać dowolny środek transportu, który przewiezie ich bezpośrednio w okolice sopockiego molo, gdańskiej starówki, a nawet do Gdyni.

Co ze zmotoryzowanymi turystami? Planując wypoczynek w Gdańsku Oliwie warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu ewentualnych miejsc postoju pojazdu. Nocleg w hotelach oznacza zapewnione miejsce parkingowe – gorzej, jeśli turyści decydują się na poruszanie się po mieście własnym autem. Najczęściej wolne miejsca postojowe dostępne są w centrach handlowych i przy dużych ośrodkach turystycznych. Niektóre parkingi są niestety dodatkowo płatne, na co warto zwrócić uwagę.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments