Reklama Sianów

Formaty informacji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli trudno Ci połapać się w tych formatach reklamowych i potrzebujesz usystematyzować sobie wiedzę aby móc stwierdzić i dobrze sklasyfikować reklamy na YouTube to ten produkt jest dla Ciebie.

Reklama Gościno

W ostatnim wpisie opisane zostały inne typy informacji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w budowie banerów, które mogą wyświetlać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Ten ostatnim reklam przedstawia się nad proponowanymi filmami, które widzą się po dobrej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 przedstawia się tylko na komputerach. Znacznie delikatny format, który zapewnia do życia uwagi użytkownika YouTube podczas oglądania przez niego filmu w serwisie. Przez cały czas trwania materiału filmowego emitowana jest informacja w odpowiednim górnym rogu. Pewno zatem istnieć także statyczna grafika, animowany baner albo także może żyć w grupie tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie oglądanego filmu

Oraz na komputerach wyświetlają się nakładki reklamowe na wideo. Określane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że informacji w grupie tekstowej są przeźroczyste. Gdyby nie chcemy spośród nich użytkować, wówczas stoi nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najzwyklejszy format reklamy wideo w YouTube, jaki można dostrzec przed, w trakcie czy po wyjściu filmu. Firma tej informacje to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co kilka 5 sekund reklamy. Po upływie 5 minuty w odpowiednim dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go przynosi zatrzymanie promocje i powrót do odtwarzania filmu. Co ważne, reklama grana jest także na komputerach, smartfonach, tabletach. Dodatkowo ten człowiek reklamy można też popatrzeć na telewizorach oraz konsolach do walk. W sukcesu reklamy Instream możliwa jest podobnie sytuacja, w jakiej ujawni się jedna reklama po drugiej.Reklama Gościno

Niepomijalne reklamy wideo

Format też przylega do rodziny reklam InStream. Jedyna odpowiedź jest taka, iż nie można go opuścić i potrzeba obejrzeć informację do końca co w sukcesu dłuższych reklam prawdopodobnie istnieć przykre dla klienta, który wtłaczany jest każdego dnia wieloma promocjami w YouTube. W sukcesie takich formatów dobrze jest zrobić ciekawą, angażującą reklamę, która da uwagę widowni na YouTube i ustali z zainteresowaniem taką informację. Reklama Gościno

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, jakiej nie można pominąć. Pokazuje się także na komputerach jak i smartfonach i tabletach. Inna nazwa przerywnika, którą potrafisz rozumieć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, jaka został ustalony w aktualnym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w porze w której będą prezentowane użytkownikom. Dzięki temu tenże człowiek kampanii zezwala na „opowiedzenie historii” o naszej wartości oraz skłonienie do jakości lub bezpośrednio do obrotu przez ten człowiek reklam. Reklama Gościno

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny obraz na kanale w YouTube lub tez sam kanał w współczesnym serwisie. Wyświetlić potrafi się w zyskach wyszukiwania YouTube albo i na ścianie oglądania filmu w YouTube – po dobrej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W prawej stronie odtwarzanego ekranu wideo mogą również pojawić się artykuły wychodzące z Google Shopping, które nawiązywać mogą do konkretnego wideo. Po określonym czasie belka z umowami produktów umieszcza się do dobrej strony, jednak ważna ją oczywiście rozwinąć, aby móc jeszcze przejrzeć produkty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z jakich można brać w ramach kampanii Google Ads jest bardzo dobrze. Reklama Gościno

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments