Przewozy autokarowe – czy zapewniają bezpieczeństwo dzieciom?

Wiosna to czas szkolnych wycieczek. Zazwyczaj w maju lub na początku czerwca, czyli wtedy, gdy zajęć lekcyjnych jest coraz mniej, na lekcjach panuje większy luz i większość ocen jest już wstępnie wystawiona, organizowane są szkolne wyjazdy.

Jak zorganizować bezpieczną wycieczkę szkolną?

To zadanie wymaga sporej odpowiedzialności i ogromnego talentu organizatorskiego, a jednak nie wszyscy nauczyciele go posiadają. Trzeba ustalić program wycieczki, wybrać miejsce, obiekty zwiedzania, zaplanować etapy przewozu dzieci wraz z opiekunami.

Na szczęście, w sieci znajdziemy wiele ogłoszeń, gdzie swoje usługi oferują przedsiębiorstwa organizujące przewozy autokarowe dzieci po promocyjnych cenach. Warto się do nich zgłosić. Im więcej dzieci weźmie udział w planowanej wycieczce – tym mniejszy będzie koszt wynajęcia autokaru.

Jakimi autokarami lubią najbardziej podróżować dzieci? Ważne, aby było wygodnie, zwłaszcza w sytuacjach, gdy kierujemy się z jednego końca Polski na drugi i w czasie pokonywania kilometrów na trasie wycieczki spędzimy w autokarze ponad 10 godzin.

Nowoczesne autokary

Dzisiejsze przewozy autokarowe dzieci przeprowadzane są na wiele wyższym poziomie, niż kiedyś. Wszystko dzięki temu, że firmom przewozowym bardziej, niż kiedykolwiek zależy na komforcie podróży użytkowników w każdym wieku, nie tylko tych najmłodszych.

We współczesnych autokarach fotele są znacznie wygodniejsze i bardziej przestronne. Można też zauważyć większe możliwości techniczne. Jeśli dziecko w czasie podróży autokarem chce się zdrzemnąć, może dla wygody odchylić nieco oparcie fotela do tyłu, dzięki czemu drzemka nie będzie tak uciążliwa jak w pozycji typowo siedzącej, na starych fotelach, charakterystycznych dla wiekowych autobusów PKS.

Dzieciaki lubią też, gdy jest możliwość oglądania telewizji zamontowanej w autokarze. Nie da się ukryć, że dzięki temu czas podróży mija znacznie szybciej. Można w ciągu całego dnia podróży obejrzeć wiele interesujących filmów, nie tylko o charakterze typowo rozrywkowym, ale również edukacyjnym.

Bezpieczeństwo to podstawa

Renomowane autokary do przewozu dzieci w czasie wycieczek krajoznawczych pochodzą od markowych producentów. Dla większych grup sprawdzają się bez problemu.

Dla mniejszych grup wycieczkowych można zdecydować się na wynajem małego busa, aby nie przepłacać za energię pojazdu spożytkowaną w czasie jazdy, a także za puste miejsce w autokarze. Nie bez znaczenia pozostaje także miejsce na bagaż osób podróżujących. Najczęściej to miejsce znajduje się tuż przy nadwoziu.

Im więcej bagażu do autokaru możemy schować, tym większy jest komfort podróży. Wprawdzie w części dla pasażerów, na samej górze zamontowane są półki na bagaż podręczny, ale nie zmieścimy tam wszystkiego, a zwłaszcza przepastnych walizek i dużych worków podróżnych oraz śpiworów.

Do części pasażerskiej każde dziecko powinno zabierać ze sobą plecak lub torbę ze śniadaniem oraz pieniędzmi, a pozostała część bagażu może wylądować w schowku. W ten sposób podróżuje się najwygodniej!

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments