POŻYCZKI NA RATY

Porównaj pożyczki ratalne i dopasuj ratę i kwotę do swoich potrzeb

Kliknij i wygeneruj oferty

Kredyt gotówkowy bierzemy niejednokrotnie celem nabycia określonych dóbr, których zakup za gotówkę przerasta nasze możliwości. Są sytuacje, kiedy nasze zarobki i stan oszczędności w danym momencie nie pozwalają nam nabyć z własnych środków rzeczy, która jest nam niezbędna. Z drugiej strony trzeba stwierdzić, że żyjemy coraz szybciej i chcemy mieć i posiadać od zaraz. Nie umiemy już i nie chcemy żmudne odkładać na jakiś cel jak nasi rodzice.

Dlatego chcąc np. pełnić marzenia, zwykle sięgamy po zewnętrzne wsparcie finansowe. Mamy tutaj do wyboru dwa rodzaje finansowania, tj. kredyt gotówkowy w banku lub kredyt ratalny dostępny bezpośrednio u sprzedawcy. Należy zauważyć, że kredyt ratalny, jako posiadający zabezpieczenie często okazuje się tańszy od gotówkowego. Jednakże warto zawsze dowiedzieć się, jak kształtują się parametry cenowe kredytu gotówkowego, gdyż zawsze można trafić na doskonałą promocję. Można przy tym posłużyć się dowolną porównywarką kredytów, dzięki której można znaleźć prawdziwe okazje dość szybko i bez uganiania się po bankach.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy kredyt gotówkowy nie może równać się ratalnemu. Mowa tutaj oczywiście o sytuacji, kiedy sprzedawca zaproponuje nam kredyt ratalny 0%, którego żaden gotówkowy nie przebije cenowo. Taki właśnie rodzaj finansowania będzie dla nas zawsze najkorzystniejszy i o ile zostanie mam zaproponowany, to zawsze możemy się na niego śmiało decydować bez obawy o koszty, gdyż takich najzwyczajniej nie będzie. Jeżeli pożyczymy w tym układzie 1000 zł na 10 miesięcy, to spłacimy równo 10 rat po 100 zł i ani grosza odsetek. Żaden standardowy kredyt gotówkowy nie sprosta takim warunkom.