Odszkodowanie za wypadek w pracy w UK – gdzie zgłosić się po pomoc?

Pewne ryzyko wypadku dotyczy każdego, jednak na części stanowisk prawdopodobieństwo jest wyższe. Polacy, którzy wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii i nie znają dobrze angielskiego, najczęściej szukają pracy fizycznej. Tam też jest więcej potencjalnie niebezpiecznych maszyn i sytuacji. Każdy pracodawca ma obowiązek posiadania ubezpieczenia, ale mimo to nie zawsze pracownik może łatwo uzyskać odszkodowanie.

 

 

Niezależnie od tego, gdzie podejmuje się pracę, trzeba dbać o przestrzeganie zasad BHP, pilnowanie zabezpieczeń i korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem. Jest to ważne nie tylko po to, aby uniknąć wypadku. Po tym, kiedy do zdarzenia losowego już doszło, jedną z kluczowych kwestii warunkujących to, czy poszkodowany dostanie odszkodowanie, jest to, czy do wypadku doszło nie z jego winy. Jeśli sytuacja miała miejsce przez niedopatrzenie po stronie pracodawcy, wtedy warto walczyć o rekompensatę.

Za co można dostać odszkodowanie?

Odszkodowanie za wypadek w pracy w UK może dostać każdy, kto podczas wykonywania swoich obowiązków ucierpiał nie z własnej winy. Sytuacja może być spowodowana błędem popełnionym przez innego pracownika, zaniedbaniami pracodawcy, który nie przygotował dobrze stanowiska pracy. Rekompensata przysługuje też, jeśli do wypadku doszło, jeśli pracownik był zmuszony do pracy brew zasadom bezpieczeństwa lub musiał posługiwać się wadliwym sprzętem.

Wypadek i co dalej?

Wypadek jest czymś, co wzbudza duże emocje. W zależności od odniesionych obrażeń konieczna może być natychmiastowa wizyta w szpitalu, a wtedy nie myśli się o tak przyziemnych sprawach, jak odszkodowanie. Ale kiedy pierwsze emocje opadają, w miejsce szoku i stresu przychodzą inne uczucia i racjonalne myślenie. Wtedy też trzeba dopilnować, by za zaistniałe zdarzenie otrzymać należną rekompensatę. Pracodawca musi wpisać zdarzenie do książki, a pracownik się podpisać. Jednak aby walka o odszkodowanie była owocna, zapis musi dotyczyć tego, że do wypadku nie doszło z winy pracownika. Osoby, które nie znają języka, nie powinny niczego podpisywać, jeśli nie są pewne treści. A kiedy pracodawca robi uniki lub usiłuje ofiarę wypadku zastraszyć w jakikolwiek sposób, najlepiej od razu szukać wsparcia. Gdzie? W Insito Odszkodowania!

Korzyści ze wsparcia z zewnątrz

Aby w pełni walczyć o swoje prawa i uzyskać jak najwięcej, trzeba dobrze znać język i brytyjskie przepisy. I być przygotowanym na wypełnianie druków i składanie ich w wielu urzędach. Patrząc na dość traumatyczne przeżycia związane z wypadkiem, nie jest to zbyt zachęcające. Dzięki takim firmom, jak Insito Odszkodowania, jest to znacznie prostsze. Przede wszystkim konsultanci mówią po polsku. Pomogą przygotować dokumentację medyczną i wypełnić formularze. Wiedzą, jak wyegzekwować odpowiednie stanowisko od pracodawcy i co należy się poszkodowanemu. Pracownik może dostać nie tylko odszkodowanie, ale rekompensatę w postaci zwrotu kosztów leczenia, czy wynagrodzenia za dni niezdolności do pracy.

Artykuł powstał we współpracy z Insito-odszkodowania.uk

 

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments