nazakupy1

Jak wybrać dobrego fachowca?

Jak wybrać dobrego fachowca?

Pordnik
Bez względu na to, czy mieszkamy w domu, mieszkaniu, czy też prowadzimy firmę - co jakiś czas musimy skorzystać z usług fachowca. Raz jest to awaria oświetlenia, problem z gniazdkiem czy cieknąca bateria, a innym razem naprawa pralki, zmywarki czy piekarnika. Im problem bardziej skomplikowany, tym naprawa na własną rękę jest trudniejsza, a ryzyko komplikacji wzrasta. Odpalamy wyszukiwarkę, kilka słów kluczowych dla naszego problemu i pojawiają się oni - fachowcy. Elektryk, hydraulik, serwisant sprzętu AGD czy złota rączka. Jak wybrać właściwego? (więcej…)
Read More
Jak otworzyć lokalny biznes?

Jak otworzyć lokalny biznes?

Pordnik
Stopa bezrobocia w Polsce wynosi około 5,6%. Jest to wynik całkiem dobry, ale zawsze można go poprawić. Według danych podawanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwietniu 2019 roku było w Polsce 939,3 tys. osób o statusie bezrobotnego. Z jednej strony nie jest to dużo, ale z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że ten ponad milion osób nie ma środków do życia. (więcej…)
Read More
Najciekawsze sposoby promocji – taśma z nadrukiem

Najciekawsze sposoby promocji – taśma z nadrukiem

Pordnik
Taśma pakowa ma przede wszystkim spełniać funkcje praktyczne. Dzięki niej paczki są dobrze zabezpieczone na czas transportu i bez uszkodzeń trafiają do rąk odbiorców. Praktyczny produkt. Wydaje się banalny, prosty, jest przy tym niedrogi. Estetyka, kwestie wizualne, atrakcyjność? Czy w ogóle w przypadku taśm pakowych można mówić o takich cechach? A gdyby tak okazało się, że to jedno z ciekawszych narzędzi promocji, co więcej, bardzo skutecznych? (więcej…)
Read More
Badania profilaktyczne dla osób dojrzałych. Jakie warto zrobić?

Badania profilaktyczne dla osób dojrzałych. Jakie warto zrobić?

Pordnik
Wiek jest głównym czynnikiem ryzyka w bardzo dużej liczbie chorób, w tym przede wszystkim w tak zwanych chorobach cywilizacyjnych. U osób dwudziestoletnich takich schorzeń jest niewiele. U pięćdziesięciolatków jest ich prawdziwy wysyp, a u osób siedemdziesięcioletnich są powszechne. Pięćdziesiątka to magiczna bariera, która oczywiście została ustalona czysto subiektywnie, co nie zmienia jednak faktu, że właśnie w okolicach tego momentu życia coraz szybciej z każdym miesiącem rośnie ryzyko zachorowania na poważne schorzenia. Schorzenia, które przez kolejne kilka lat mogą nie dawać żadnych objawów aż do objawu ostatecznego – nagłego zgonu lub inwalidztwa. W ich wczesnym wykryciu i tym samym we wczesnym zwalczaniu pomagają bardzo proste badania. (więcej…)
Read More
Jak przeprowadzić rekrutację pracowników do firmy?

Jak przeprowadzić rekrutację pracowników do firmy?

Prasówki
Działasz w branży budowlanej? To znaczy, że wiesz w jaki sposób należy zbudować solidny dom. Jesteś mechanikiem samochodowym? W takim razie na pewno potrafisz naprawiać wszelkiego rodzaju samochody osobowe i nie tylko. Jesteś nauczycielem angielskiego? Z całą pewnością sprawdzasz się w przekazywaniu zdolności lingwistycznych innym. Ale czy potrafisz przeprowadzić rekrutację? Najprawdopodobniej wyjdzie ci to tak dobrze, jak nauczycielowi zbudowanie domu lub mechanikowi uczenie języka angielskiego. I nie ma w tym nic złego! Od tego też są specjaliści. (więcej…)
Read More