Miejscowości wypoczynkowe na Mazurach – gdzie warto pojechać?

Piękny, majestatyczny i niezwykle ciekawy rejon, jakim są Mazury, cieszy się ogromną popularnością wśród wypoczywających całym rokiem. Gdyż zarówno zimą, jak i latem można znaleźć tam wielu turystów.

Jest jeszcze szereg osób, które nigdy w rejonie Mazur nie były, a chciałaby odwiedzić, aczkolwiek nie wiedzą, w jakiej miejscowości wypoczynek na Mazurach wybrać. W związku z tym chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka interesujących propozycji, dzięki którym z pewnościa Państwa pobyt na Mazurach będzie niezapomniany. Zapraszamy!

Spis Treści

Mikołajki

Jest to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim. Położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami takimi, jak: Tałty, jak również Jeziorem Mikołajskim. Jest to miasteczko turstyczne, które odwiedzane jest przez turystów przez cały rok.

Miasteczko ma szeroko rozbudowaną infrastrukturę dla żeglarzy, akweny wodne, atrakcyjne kwatery na wynajem, hotel Ptasia Wyspa, który znajduje się na wodzie oraz wiele innych. W Mikołajkach bardzo popularne są motorówki i skutery wodne, w okresie letnim często organizowane są różnego rodzaju westyny, a centrum miasteczka tętni życiem poprzez otwarte bary i restauracje.

Do Mikołajek najlepszym sposobem dojazdu jest samochód, gdyż autobusy rzadko tam jeżdzą. Podróż samochodem z Warszawy zajmuje około czterech godzin.

Gołdap

Miejsce to jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, leżącym w powiecie gołdapskim. Rejon gołdapski należy do jednych z najczystszych terenów, a lasy zajmują aż 32 procent powierzchni tego terenu.

Jest to odpowiednie miejsce dla osób, które lubią się relaksować podczas w wędrówek po lesie, bądź podczas łowienia ryb. Miejscowość ta, jako jedyna w województwie warmińsko-mazurskim, została uznana za uzdrowisko klimatyczno-borowinowe o profilu leczniczym. Do głównym atrakcji tej miejscowości należy zaliczyć w szczególności:

– Pływające molo

– Parafię Św. Leona i Św. Bonifacego

– Wieżę ciśnień

– Ruiny kwatery wojennej LuftWaffe

– Górę Rudzewicz

– Plażę miejską

– Rynek miejski

– Kamień Fritza

– Tatarską górę

Olecko

Olecko jest kolejną miejscowością, którą warto odwiedzić planując swoją podróż na Mazury. Miejscowość ta leży w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie oleckim. Olecko jest nazywane również stolicą „Mazur Garbatych”. Do głównym atrakcji tej miejscowości należy zaliczyć przede wszystkim:

– Jezioro Oleckie Wielkie

– Pomnik wojenny z I Wojny Światowej

– Jezioro Dobskie

– Jezioro Dudeckie

Giżycko

Giżycko jest kolejną miejscowością przyjazną dla turystów. Giżycko leży w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim. Jest to niezwykle ciekawa miejscowość, w której znaleźć można takie atrakcje, jak:

– Twierdza Boyen

– Jezioro Niegocin i kanał wodny

– Park Liniowy

– Wieża ciśnień

– Port Ekomariny

– Plaża miejska

– Most obrotowy

– Port żeglugi mazurskiej

– Zamek Krzyżacki

– Port Stranda

– Krzyż św. Brunona z Kwerfurtu

– Muzeum Indian

– Indiańska wioska

Miejscowość ta jest jedną z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich, jak również jednym z polskich ośrodków wypoczynkowych.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments