Lombard Mielno

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi dysponować odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w okresie przekazywać środki pieniężne głowom w potrzebie, które będą wybierały takowe środki pozyskać w zamian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Choszczno

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest instytucją zwracającą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Atrakcją jest pochodzenie nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online
Lombard online

Na jakiej zasadzie lombard udziela pożyczki i komu?

Pożyczkę w lombardzie może nabyć każdy, nawet osoba, jaka nie posiada zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, a nawet ma sprawę komorniczą i negatywną przeszłość kredytową BIK. Pożyczka udzielana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (potrafi obecne żyć samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest faktem składającym się na przepisach zamkniętych w Przepisie cywilnym, określającym zawieranie zgód na naturalnej zasadzie. Umowa ta jest cała do umów pożyczkowych z obecną jednak różnicą, że zwrot takiej pożyczki jest zabezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa zdana jest z dwóch grupy:

– pierwsza grupa umowy z lombardem zawiera warunki przyznawanej pożyczki, kwotę wraz z jej oprocentowaniem oraz czas spłaty pożyczki,
– inna połowa lombardowej umowy określa sposób, w jaki dana pożyczka zostaje zabezpieczona (czyli w ostatniej zwykli ogranicza się opis „rzeczy ruchomej”, która stanie pod tam w lombardzie upoważniając tym jedynym właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do potencjalnej sprzedaży tematu w sytuacji kiedy wierzytelność nie zostanie zwolniona we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie
lombard w warszawie

W wypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w liczbie kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić nowej części umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną sprawą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu podpisując transakcję z właścicielem lombardu, odkłada na tegoż prawa do sprzedaży tej dziedziny.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi dysponować odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w okresie przekazywać środki pieniężne głowom w potrzebie, które będą wybierały takowe środki pozyskać w zamian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw. Kolejną istotną sprawą jest zapewnienie kanału zbytu przedmiotów pochodzących z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest ciężkie ze względu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie tematu w zamian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej czerpią z możliwości zawarcia, z klientem, umowy opartej na aukcji rzeczy. Polega toż na tym, że osoba chcąca pożyczyć jakąś kwotę w zamian za sprawę ruchomą, przenosi własność do ostatniej dziedzin bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odejściu od normy i po zapłacie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Z dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w formy kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uznawane za aktywności będące instytucjami pożyczkowymi. Składa się z obecnym konieczność prowadzenia roli w strukturze prawnej odpowiadającej przepisom – czyli dana firma powinna być spółką akcyjną istniej jeszcze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającą minimalny kapitał zakładowy nie mniejszy niż 200 000 złotych.

Drogie jest wówczas, iż umowa kupna/ sprzedaży z uprawnieniem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej powody jej nie dotyczą.

Jakie trzeba spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie organizują w istotny i drugi sposób wszystkich rzeczy powiązanych z prowadzeniem lombardu. Przy wykonywaniu takiej firm wiąże się jedynie ogólne przepisy zamknięte w Przepisie cywilnym, które przyczepiają się z pracami pożyczkowymi. W układzie z ostatnim, zakładając lombard nie ma konieczności pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy chociażby wpisów do wszelkich rejestrów. Potrzebne będzie wyłącznie zarejestrowanie działalności finansowej czy jako bardzo wspomniano założenie firmy z ograniczoną odpowiedzialnością/ akcyjnej, w przypadku jeżeli będą zawierane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy biznes wymaga odpowiedniej lokalizacji, a w szczególności lombard. Warto pochylić się nad tą materią i bardzo podejść do historie. Bogate i duże dzielnice nie będą tu dobrym wyborem, bardziej udane mogą ujawnić się dzielnice kumulujące duże grona ludzi korzystających małe lub złe dochody. Wybór lokalu nie jest oznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca zawiera w ostatniej myśli wolną rękę. Należy mieć jedynie o prawidłowym zabezpieczeniu miejsca prowadzenia kampanie ze względu na podwyższone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników także nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zatrudniana była pewną informację połączoną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem oraz posiadała smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność myśl o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Nowe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta zawiera praca połączoną z pomocami finansowymi dotyczącymi przede każdym udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności przemysłowej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa taż nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w dziale 77 w znaczących podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• prac powiązanej z przyznawaniem dotacji przez organizacje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacje od przyjętej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji robimy w CEIDG (działalności gospodarcze oraz firmy cywilne) lub w KRS (tu przenosimy się w wypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych albo też komandytowych.

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments