Konto osobiste – czym jest i jakie ma mocne strony?

Rachunek osobisty w banku otwiera przed tobą nowe możliwości, takie jak płatności bezgotówkowe czy wysokie bezpieczeństwo twoich finansów. Sprawdź, jakie korzyści czekają na ciebie po założeniu konta.

Nowoczesne usługi bankowe

Usługi bankowe są w XXI wieku niezwykle popularne, a konto w banku posiada zdecydowana większość z nas. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii w niemal dowolnym momencie możesz sprawdzić stan swojego konta czy wykonać rozmaite operacje za pomocą swojego telefonu komórkowego. Mimo to pewna grupa osób wciąż zastanawia się, czy warto założyć konto osobiste. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i oczywiście brzmi: tak. Posiadając rachunek osobisty, możesz liczyć na wiele korzyści i udogodnień.

Konto osobiste – jakie są jego plusy?

Do tej pory swoje oszczędności trzymałeś w skarpecie? Obawiasz się, że mogą zaginąć lub ktoś skorzysta z twojej nieuwagi i po prostu je ukradnie? Takie zmartwienia nie pojawiają się, jeśli środki finansowe przechowujesz na koncie osobistym. Warto dodać, że konto osobiste często określane jest także jako ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wpłacając fundusze na rachunek, zapewniasz im znakomitą ochronę na wypadek różnorodnych niekorzystnych okoliczności. A skoro już o względach bezpieczeństwa mowa, nie można pominąć faktu, że środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym są w pełni gwarantowane. W praktyce oznacza to tyle, że są całkowicie chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 000 euro. Przekazując swoje środki pieniężne instytucjom finansowym, okazujesz im zaufanie, dlatego też banki robią naprawdę wiele, aby właściwie zabezpieczyć twoje oszczędności.

Na tym argumenty przemawiające za założeniem konta osobistego się nie kończą. Rachunek osobisty to świetna metoda do precyzyjnej kontroli swoich finansów. Korzystając z bankowości elektronicznej, masz dostęp do rozbudowanych raportów dotyczących wpływów oraz wydatków. Dzięki temu zorientujesz się, jakie są twoje największe potrzeby i na co wydajesz najwięcej pieniędzy. To nie tylko bardzo cenna wiedza, ale być może pierwszy krok do efektywnego oszczędzania. Ponadto za pomocą bankowości elektronicznej opłacisz rachunki, zainwestujesz na giełdzie czy złożysz wniosek o dofinansowanie z programu 500+.

Konto osobiste jest w zasadzie niezbędne do uzyskania kredytu. W zależności od kwoty i rodzaju zobowiązania bank może potrzebować wnikliwego sprawdzenia historii twojego konta. Jeżeli wykażesz w ten sposób regularne wpływy, wzmocnisz swoją zdolność kredytową i zwiększysz szanse na uzyskanie wysokiej pożyczki od banku. Jeżeli natomiast wystąpią jakiekolwiek niedogodności, łatwo uzyskasz pomoc na infolinii, poprzez witrynę banku lub aplikację mobilną.

Założenie konta osobistego jest bardzo prostą procedurą, a warto dodać, że jako klient indywidualny możesz korzystać także z innych usług bankowych, jak np. założenie konta walutowego. W dzisiejszych czasach posiadanie konta w banku nie jest obowiązkowe, z pewnością jednak ułatwia to wiele codziennych spraw. Nawet wypłata w większości miejsc zatrudnienia wypłacana jest za pomocą przelewu. Sprawdź oferty bankowe i już dziś załóż rachunek osobisty.

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments