Jak wybrać najlepszy materac do łóżka?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort snu, a także odprężenie i wygodę będzie materac. Warto mieć zatem świadomość, że tylko starannie wybrany materac będzie wstanie zagwarantować użytkownikowi odpoczynek dla kręgosłupa oraz wygodny sen. Na co powinno się zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru? Jaki materac wybrać?

Dlaczego dobry materac jest tak istotny?

Każda osoba, która przynajmniej raz obudziła się niewyspana, z bólem karku, kręgosłupa, mimo sześciu-ośmiu godzin snu powinna bardzo poważnie przemyśleć wybór materaca do spania.

Zdecydowana większość ludzi znacznie bardziej skupia się na efektownej, szerokiej i designerskiej ramie łóżka i zupełnie zapomina, że to materac powinien odgrywać najbardziej istotną rolę.

  • materac odpowiedniej szerokości zagwarantuje użytkownikowi właściwą ilość miejsca na komfortowy sen. Aspekt ten ma szczególne znaczenie jeżeli chodzi o wybranie materaca dla dwojga. W takim wypadku należy liczyć się nie tylko ze swoim komfortem, ale także drugiej osoby;
  • materac o właściwej twardości zapewni użytkownikowi zdrowy sen oraz odprężenie dla kręgosłupa
  • materac z odpowiednich materiałów spowoduje, że alergie na roztocza i kurz nie będą aż tak uciążliwe

Jaki materac do spania wybrać?

Obecnie oferta materaców na rynku jest szeroka i zróżnicowana. W sklepach systematycznie pojawiają się nowe rozwiązania. Warto wiedzieć, że materace ze względu na wypełnienie i konstrukcje można podzielić na następujące rodzaje.

1. Materac kieszeniowy

Ten materac składa się z kieszonek, wewnątrz których umieszczone są sprężyny, a także wypełnienie. Materac sprężynowy o kieszeniowej budowie gwarantuje użytkownikowi bardzo wysoki komfort użytkowania. Istotne znaczenie będzie jednak miało wybranie odpowiedniego modelu, a także rodzaj wykorzystanego wypełnienia.

2. Materac bonellowy

To tańszy wariant materaca sprężynowego o kieszeniowej budowie. Warto wiedzieć, że w takim materacu sprężyny są zupełnie inaczej ułożone, a także połączone nie tylko ze sobą, ale także ze specjalnym stelażem. Użytkownik powinien mieć świadomość, że materac tego rodzaju nie zapewni wysokiego komfortu, gdyż jest miękki, ugina się oraz mocno sprężynuje.

Ponadto w modelach niskiej jakości może dojść do sytuacji, że sprężyna po pewnym czasie może wydostać się do górnej części materaca, co w konsekwencji może przeszkadzać w trakcie snu.

3. Materac lateksowy

Ceniony jest przez użytkowników przede wszystkim za sztywną konstrukcję, elastyczność, a także bardzo wysoki poziom higieny snu. Dodatkowo materace tego rodzaju są niezwykle trwałe, mogą bez problemu dopasować się do kształtu ciała. Produkty charakteryzują się również punktowo perforowaną, prostą konstrukcją. Trzeba także wziąć pod uwagę, że wszelkie otwory oraz wyżłobienia zagwarantują zdecydowanie lepszą wentylację materaca. Podniosą również komfort użytkowania.

4. Materac piankowy

Wśród materaców tego rodzaju można znaleźć bardzo tanie i proste materace z pianki poliuretanowej, a także produkty termoelastyczne, nowoczesne i wysokoelastyczne.

Artykuł powstał we współpracy z selene.pl
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments