Jak wybrać funkcjonalne meble łazienkowe?

Urządzenie estetycznej i funkcjonalnej łazienki jest wyzwaniem, zarówno dla projektanta wnętrz, jak i zwykłego użytkownika. Bez względu na to, czy tworzona jest przestrzeń od zera, czyli zarówno podłoga, ściany, jak i rozmieszczenie instalacji, oświetlenia i białego montażu, czy też mamy gotowe wnętrze wymagające jedynie kilku mebli czy dodatków, zadanie nie jest proste. Jak znaleźć funkcjonalne meble łazienkowe, aby współgrały z przestrzenią i tworzyły wygodne miejsce do codziennej higieny, jak i chwil relaksu?

Rodzaje mebli łazienkowych

Łazienka niektórym kojarzy się z prostą przestrzenią z podstawowymi sprzętami, w której meble ograniczone są do minimum. Zwykła półeczka pod lustrem czy niewielka wisząca szafka na kosmetyki. Nie musi wcale tak być – łazienka w dyskretnej zabudowie ze sporą przestrzenią do przechowywania potrzebnych rzeczy to dziś całkiem powszechne rozwiązanie.

Gotowe zestawy mebli łazienkowych, pojedyncze elementy albo meble wykonywane na zamówienie – możliwości jest wiele. Strefę WC warto wyposażyć w szafki wiszące, w których z powodzeniem można trzymać zapas papieru, środki czystości czy odświeżacz powietrza. Umywalka wisząca to w klasycznym wydaniu przeżytek, efektowne i funkcjonalne są umywalki wpuszczone w blat lub nakładane na szafkę.

Szafki mogą być podwieszane, często również w większych przestrzeniach łazienkowych wykonywany jest cały ciąg zabudowy z blatem i dwoma umywalkami. Nad nimi zamiast klasycznego lustra można umieścić funkcjonalną i estetyczną szafkę z lustrem.

Uzupełnieniem może być szafka do zabudowy pralki czy słupek z lustrem z półkami na ręczniki. Modne są także otwarte lub półotwarte półki na ręczniki.

Co powinno cechować dobre meble łazienkowe?

Dobrej jakości meble łazienkowe to nie tylko estetyczny i funkcjonalny projekt. Równie ważne są materiały i jakość wykonania. Meble powinny stwarzać bezpieczną przestrzeń a ich sposób montażu zapewniać stabilność. Nawet jeżeli sam materiał, z którego wykonany jest mebel, nie jest wodoodporny, to powinien być przed wodą zabezpieczony.

Krawędzie mebli czy elementy narażone na częsty kontakt z wodą powinny posiadać dodatkowe zabezpieczenie. Z pewnością w łazience nie sprawdzą się meble z wykończeniami podatnymi na korozję wodną czy wilgoć, gdyż nie da się jej uniknąć w takim miejscu. Niezawodne meble łazienkowe niestety nie mogą być tanie, gdyż kupując najtańsze elementy, narażamy się na ich szybkie zużycie lub zniszczenie.

Gdzie kupić dobre meble?

Zakup mebli do łazienki to przede wszystkim decyzja, czy mają być to elementy gotowe, czy wykonane na specjalne zamówienie. Wiele sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych oferuje szeroką gamę mebli łazienkowych, można zatem dostosować swoje pomysły na urządzenie przestrzeni do oferty sklepu.

Z drugiej strony wykonanie mebli na zamówienie może być realizacją konkretnego projektu łazienki, jaką sobie wymarzyliśmy. Warto w każdym z przypadków zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania mebli, by za jakiś czas nie pojawiła się konieczność ich wymiany.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments