Jak ciekawie spędzić wakacje w Trójmieście?

Nadchodzące powoli lato zawsze inspiruje do planowania urlopu wypoczynkowego. W przypadku wielu rodzin program wakacyjny łączy się z próbą pogodzenia wielu terminów i różnych interesów, zwykle członkowie rodziny mają rozbieżne oczekiwania. Miejscem, które łączy większość wyobrażeń o tym jak powinny wyglądać wakacje z pewnością jest Trójmiasto.

Jak zorganizować urlop w Trójmieście?

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta, których infrastruktura ukierunkowana jest na przyjęcie dziesiątków tysięcy turystów. Wypoczynek w Trójmieście oznacza, że bez względu na miejsce noclegu każdy turysta i tak musi zawitać do każdego z tych miast. Tym samym, planując urlop, miejsca do spania można poszukiwać na obszarze całego Trójmiasta, otrzymując w ten sposób naprawdę obszerną ofertę noclegową o zróżnicowanym standardzie i skrajnych kosztach.

Trójmiasto od lat postawiło na tworzenie bazy hotelowej. W każdym z miast pojawiły się hotele, pensjonaty, pokoje do wynajęcia, formuła Bad and Breakfast. W większości wypadków ich największą zaletą jest lokalizacja, bowiem długi pas nadmorski zamieniony w piaszczystą plażę skupia większość miejsc hotelowych.

Wakacyjne wyżywienie

Wypoczynek w Trójmieście oznacza też korzystanie z nieograniczonej wprost ilości punktów gastronomicznych. Nadmorskie miasta są w stanie wyżywić każdą ilość turystów. W ostatnich latach niektóre trójmiejskie ulice latem zamieniają się w szlak gastronomiczny.

Kolejne punkty zbiorowego żywienia powstają jak grzyby po deszczu tuż przed wakacjami, by już jesienią zniknąć na zawsze. Niemniej gastronomia w Trójmieście oferuje każdy rodzaj kuchni i dla każdego podniebienia. Restauracje, bary, fast foody, wszelkie pierogarnie, naleśnikarnie, krewetkarnie, pizzerie czekają na letnich gości.

Jak spędzić czas w Trójmieście?

Chyba nikt nie ma złudzeń, że najważniejszym miejscem w Trójmieście dla letnich wczasowiczów jest plaża. Od wczesnych godzin porannych plażowicze rozkładają swoje koce, parasole i niestety parawany. Ilość godzin spędzonych na plaży, czyli ilość słonecznych chwil nad wodą są najważniejszymi wyznacznikami powodzenia urlopu. Gdy słońce się nie pojawia, Trójmiasto pustoszeje. Ostatnie kilka lat gwarantowały fantastyczną pogodę i chyba nikt nie mógł narzekać na brak słońca.

W końcu jednak plażę trzeba opuścić i znaleźć sobie i całej rodzinie zajęcie na popołudnie. A propozycji jest mnóstwo. Każde z miast prześciga się w organizacji typowo wakacyjnych imprez angażujących urlopowiczów albo bezpośrednio, albo chociaż biernie, jako obserwatorów. Koncerty, festiwale, kabarety, wielka moda i spektakularne widowiska sportowe, akrobatyczne czy żeglarskie. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. A w deszczowe dni zawsze pozostaje możliwość spędzenia paru godzin z dziećmi w parku technologicznym, na hipodromie czy licznych basenach.

Wypoczynek w Trójmieście zawsze jest inspirujący, komfortowy i niezapomniany. A gdy trzy miasta trochę się już znudzą zawsze pozostaje pas nadmorski, zimniejszy ale mniej uczęszczany.

Artykuł powstał we współpracy z Dom & House – Apartamenty
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments