Inwestowanie w nieruchomości – jak rozpocząć?

Inwestowanie w nieruchomości staje się w Polsce coraz popularniejszą formą uzyskania dochodu pasywnego. Handel nieruchomościami jest o wiele bezpieczniejszy od handlu na giełdzie i pozwala osiągnąć sporę zyski.

Problemem rozpoczęcia handlu są oczywiście relatywnie duże koszta początkowe. Z tego względu początkującym inwestorom nie poleca się kupowania kota w worku.

Przede wszystkim chodzi o kupowanie tanich nieruchomości w szemranych dzielnicach miast. Jeden niewłaściwy zakup może początkującego inwestora doprowadzić do bankructwa.

Jak kupić dobrą nieruchomość ?

Względnie najlepszą możliwością jest inwestycja w luksusowe nieruchomości. Koszty zakupu są co prawda o wiele większe, jednak jeśli uzyskamy dobrą cenę, to nie będziemy mieć żadnego problemu z wynajmem, czy późniejszą odsprzedażą.

Taka nieruchomość nie musi być w idealnym stanie. W zasadzie musi być zniszczona, żebyśmy mogli nabyć ją w okazyjnej cenie. Wszystko sprowadza się do tego, jakie koszta remontu przyjdzie nam ponieść z kontrastem przyszłych zysków, które związane są z prestiżem danego miejsca.

Jak w Polsce ma się branża nieruchomości?

W tym momencie w Polsce jest okres rozkwitu na towary luksusowe. Polska w tym momencie już w sektorze motoryzacji zajmuje czołowe miejsca, jako konsument. Bogatych ludzi zaczyna przybywać, a wraz z nimi zmienia się postrzeganie pewnych spraw. Zapotrzebowanie na luksus dopiero osiągnie swoje apogeum, więc właśnie teraz jest najlepszy czas, aby wejść do gry.

Warta podkreślenia jest jednak różnica między rodzimymi interesantami, a ich zagranicznymi kolegami. Na zachodzie luksusowe nieruchomości spotyka w tak bogatych dzielnicach, jak chociażby Beverly Hills, jest utożsamiane ze statusem społecznym.

U nas nadal przykłada się wielką uwagę do aspektu finansowego. Wynika to jednak z raczkowania naszej gospodarki w stosunku do światowych potęg. Według wielu ekspertów z branży w ciągu następnej dekady taki stan myślenia u potencjalnych nabywców ulegnie zmianie.

Ważne jest miejsce.

W przeprowadzonym badaniu wśród amerykańskich nabywców luksusowych nieruchomości da się wyraźnie zauważyć wspólne upodobania. Według ankietowanych najlepszym miejscem na zamieszkanie jest obrzeże wielkiego miasta, a dokładna lokalizacja nieruchomości znajdowałaby się nad rzeką, jeziorem lub na wybrzeżu.

Dla amerykanów ważne jest też kilka unikalnych cech. Przede wszystkim potrzebny jest wielki garaż, który nie ma na celu pomieścić dwóch samochodów, lecz ich całą kolekcję. Inną sprawą jest to, że każdy z nich chciałbym mieszkać w domu, który osobiście zaprojektował.

Jak tu dogodzić ?

Ludzie, choć lubią indywidualność, często są łączeni wspólnymi cechami. Nie inaczej jest na rynku nieruchomości. Istnieją cztery najczęściej występujące typy:

  • przyjazne środowisku;
  • naszpikowane nowoczesną technologią;
  • domy na prywatnej wyspie;
  • wakacyjne apartamenty z pełną obsługą.

Inwestując w nieruchomość pod tym kątem, zmniejszamy ryzyko ewentualnej porażki i co za tym idzie zamrożenia na długi czas naszych aktywów.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments