Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prowadząc działalność gospodarczą lub mając pracę na umowę o pracę, jesteśmy zobowiązani do odprowadzania składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które opłacać musi każdy mający firmę człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u specjalisty, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu rozpoczynają działalność przedsiębiorstwa, które reklamują uzupełniające ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające ubezpieczenie zapewni nam droższy standard opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na poradę u doktora, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów zdrowotnych.

Wartości tego typu ubezpieczeń nie są zbyt duże. Standardowe polisy zaczynają się od 100zł brutto więc nie jest to zbyt pokaźny wydatek a w przypadku nieszczęścia szybko może okazać się, że były to doskonale zainwestowane oszczędności.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Takie ubezpieczenie okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments