Dobry okulista Szczecinek

Zaćma to jedna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może wysyłać do ślepoty, natomiast na szczęście są już metody, które zezwalają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej drodze.

Dobry okulista Wałcz

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która kupi na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny budowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, oraz w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który następuje nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Wałcz

To oczywiście poprzez nie leczona jest kobieta soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie zaczynana istnieje zarówno nowa soczewka, jaka posiada dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w porządku 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Wałcz

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz stany, co idzie mu na nowo dobrze odbierać w częstym życiu. Usunięcie zaćmy może zrobić, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i czasem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj jednak jest obecne możliwe, ponieważ nie każda wada że zostać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy potrafi żyć dodatkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Wałcz

Co również warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z podstawowych sprawy powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje obecne możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z obecnych rodzajów ma bezpośrednie dane cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwagi z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najatrakcyjniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego styl życia a nowe choroby oczu i choroby wzroku, jakie on dysponuje. Na tej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da zrobić najciekawsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Wałcz

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments