Dlaczego warto wybrać hotel dla dorosłych?

Lądując z różnych przyczyn i dość nieoczekiwanie w małym mieście, musimy przygotować się na znalezienie noclegu. Osoby pracujące w nietypowych zawodach, gdzie często trzeba przemieszczać się z miejsca na miejsce, doskonale wiedzą, o co nam chodzi. Dostajesz nagle od kierownictwa wytyczne, że danego dnia, o wyznaczonej godzinie musisz stawić się w określonym mieście i placówce. Firma odpowiedzialna być może także za załatwienie noclegu, chyba, że tę kwestię pozostawia się po stronie samych pracowników. Zazwyczaj bazą noclegową oraz kontaktem z obiektami, gdzie na noc kierowani są pracownicy, zajmuje się ktoś z kadr.

Dlaczego warto wybrać hotel dla dorosłych?

 

Wielkim udogodnieniem dla pracowników często zmieniających miejsce tymczasowego wykonywania działalności są hotele dla dorosłych. Mają one mnóstwo korzyści, zwłaszcza w sytuacjach, gdy ktoś w nagłej sytuacji potrzebuje noclegu. Nowocześnie urządzony hotel dla dorosłych ratuje życie w sytuacji, gdy ktoś z obcego miasta lub nawet kraju trafia do nowego miejsca i za bardzo nie orientuje się, co może ze sobą zrobić.

Gościnny hotel dla dorosłych

W wielu przypadkach hotele dla dorosłych przypominają małe akademiki. Mogą być aranżowane na poddaszach domów kultury, a także szkół lub przedsiębiorstw o charakterze przemysłowym. Do dyspozycji powinna być oczywiście recepcja, w której goście pobierają klucze do pokoi. W łazienkach damskich i męskich nie może zabraknąć miejsca na przynajmniej dwie kabiny prysznicowe, szereg umywalek oraz toalety.

Kuchnia w takich miejscach najczęściej jest wspólna, można odgrzać sobie posiłek lub przygotować od podstaw, do dyspozycji jest także czajnik bezprzewodowy, aby zaparzyć wodę na kawę, herbatę czy inny ciepły napój. Doba w hotelach dla dorosłych najczęściej trwa od godziny 17.00 do 10.00 rano, choć w coraz liczniejszej grupie obiektów tego typu można spotkać się z wytycznymi, iż doba zaczyna się już o godzinie 13.00. Wszystko zależy od tego, do jakiego miejsca na mapie polskich miast trafimy. Trzeba też zaznaczyć, że wiele hoteli dla dorosłych współpracuje także z PTSM- Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych.

Hotele dla dorosłych a PTSM

Istnieje między nimi pewna zależność. Hotele posiadające statusy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przyjmują na noclegi nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów w wieku szkolnym oraz studentów. Dzięki szerszej bazie klientów takie obiekty znacznie więcej i lepiej na siebie zarabiają. W ciągu tygodnia z pokoi i miejsc noclegowych często korzystają:

– osoby zatrzymujące się w danym miejscu na określony, krótki czas

– Ukraińcy poszukujący w Polsce pracy

– pracownicy budowlani

– profesorowie wyższych uczelni dojeżdżający do pracy

– studenci dzienni i zaoczni

– ludzie z trudną sytuacją mieszkaniową, finansową i osobistą

Oprócz zapleczy sanitarnych typu kuchnia i łazienka, hotele dla dorosłych dysponują także pralniami, gdzie w razie potrzeby każdy strudzony wędrowiec może odświeżyć sfatygowane i znoszone ubranie, wyprać własną pościel czy własny śpiwór. Na nocleg otrzymać można pościel dostępną w hotelu, płaci się wtedy dodatkowo. Przy posiadaniu własnej pościeli oraz karty stałego bywalca schronisk PTSM możemy liczyć na spore zniżki za noclegi.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

 

 

0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments