Dlaczego peeling ciała jest tak ważny?

Peelingi do ciała stosowane są w celu oczyszczenia skóry ze starego, zrogowaciałego naskórka. Zabiegi te są bardzo efektywne i szybko przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Już po zastosowaniu jednego peelingu widoczna jest znaczna poprawa w wyglądzie skóry. Dzięki tej metodzie można przywrócić naturalny, zdrowy kolor skórze. W ten sposób uruchamia się również procesy regeneracyjne skóry i powstaje nowy naskórek.

Dla kogo polecamy peeling?

Zabiegi peelingujące dedykowane są zwłaszcza osobom, które borykają się z nieatrakcyjnym, szarym kolorytem skóry. Mogą również skorzystać z tej metody osoby, które mają skórę pozbawioną blasku i świeżości. W miejscu, w którym stosowany jest peeling, poprawia się krążenie krwi i skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona.

Z tego powodu zaleca się korzystanie z tej metody w sytuacji, gdy chce się nałożyć maseczkę na twarz lub regenerujący krem. Metoda ta polecana jest również kilka dni przed planowaną depilacją. Peelingi do ciała oczyszczają bardzo dokładnie ujścia mieszków włosowych, dzięki czemu można uzyskać dokładniejsze efekty depilacyjne.

Peelingi do ciała i ich rodzaje

Kosmetyki na bazie peelingów w sposób znaczący poprawiają wchłanialność kosmetyków oraz substancji odżywczych. Peelingi z racji swoich właściwości można podzielić na kilka rodzajów. W pierwszej grupie znajdują się peelingi łączone z produktami myjącymi.

Działają one niezwykle łagodnie, są one zalecane w szczególności osobom, które mają delikatną skórę, skłonną do podrażnień. Mogą być one stosowane często, gdyż nie podrażniają one nadmiernie skóry, lecz łagodnie ją oczyszczają z zanieczyszczeń dnia codziennego.

Innym rodzajem są natomiast peelingi mechaniczne. Można je aplikować na ciało za pomocą okrężnych ruchów dłoni. W składzie takich produktów można znaleźć niewielkie drobinki, które mają właściwości ścierające. Do ostatniej grupy można zaliczyć peelingi chemiczne. Ten rodzaj kosmetyku nie zawiera w swoim składzie żadnych drobinek ściernych.

Natomiast w składzie można znaleźć specjalne składniki, charakteryzujące się właściwościami rozpuszczającymi obumarły naskórek. Z pewnością tego rodzaju peeling jest bardzo efektowny i szybko przynosi rezultaty. Zalecany jest on dla cery tłustej.

Peelingi o właściwościach oczyszczających

W składzie kosmetyków peelingujących można znaleźć najczęściej drobinki soli morskiej, cukru oraz kawy. Te produkty mają silne właściwości ścierne i oczyszczające. W odpowiednim stężeniu działają one bardzo efektownie.

Substancje ścierne w kosmetykach i produktach, łączone są najczęściej z delikatnymi olejami, które łagodzą podrażnienia skóry. Zatem w składzie produktów można znaleźć np. olejki jojoba, arganowe, oleje z awokado, oliwy z oliwek, ekstrakty z ogórka, ekstrakty z jagód acai.

Peelingi na ciało można rozprowadzać za pomocą dłoni oraz szczotki masującej. Szczotka ta, przydaje się zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych, na przykład na plecach. W celu osiągnięcia długofalowych, satysfakcjonujących efektów, zaleca się regularne korzystanie z peelingów.

Więcej informacji na ziaja.com
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments