Czy biżuteria ze stali wraca do łask?

Złota i srebrna biżuteria jest uważana za najbardziej elegancką. W ostatnich latach tej biżuterii wyrosła jednak konkurencja w postaci tej wykonanej ze stali chirurgicznej. Pojawia się pytanie czy warto taką biżuterię kupować? Sprawdźmy to.

Zalety biżuterii ze stali

Ogromną zaletą biżuterii wykonanej ze stali szlachetnej jest to, iż jest ona hipoalergiczna. Jest to więc biżuteria idealna dla kobiet, które cierpią na alergię kontaktową. Wśród nas jest coraz więcej osób, które są uczulone na metale szlachetne oraz na nikiel.

Nikiel to częsty dodatek do białego złota, w sklepach nie brakuje również biżuterii wykonanej tylko z tego metalu. U osób, które są nadwrażliwe na metale noszenie biżuterii kończy się swędzeniem i wysypką. Dzięki temu, że dzisiaj w sklepach dostępna jest biżuteria ze stali szlachetnej nie muszą rezygnować z noszenia bransoletki czy kolczyków.

W odróżnieniu od biżuterii ze srebra ta ze stali nie pokrywa się czarny nalotem. Po długim czasie użytkowania może pokryć się drobnymi ryskami, ale to żaden problem. Ryski znikną, gdy wypolerujemy na przykład bransoletkę miękką szmatką.

Plusem biżuterii ze stali jest również to, że można na niej umieścić dowolny grawer. Do grawerowania wykorzystywany jest laser. Decydując się na wygrawerowanie napisu możemy swoją bransoletkę, zawieszkę, obrączkę uczynić jeszcze bardziej atrakcyjną.

Ogromny wybór designerskiej biżuterii

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest uniwersalna – mogą ją nosić nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Ozdoby ze stali nie ustępują tym ze złota czy srebra – są równie piękne, a czasem nawet piękniejsze od nich. Stal wykorzystywana jest do wyrobu pierścionków, kolczyków (także tych do piercingu), naszyjników, obrączek, bransoletek i zawieszek.

Wspomnieliśmy, że ze stali wyrabiana jest biżuteria nie tylko dla kobiet. Wśród tej przeznaczonej dla mężczyzn są między między innymi spinki do mankietów i krawatów. Ze stali powstają także bardzo eleganckie paski do męskich i damskich zegarków.

Biżuteria na każdą okazję

Wyroby jubilerskie ze stali są nie tylko wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również bardzo atrakcyjne cenowo. Zaletą stali chirurgicznej jest to, że można ją w wyrobach jubilerskich łączyć z różnymi rodzajami kamieni – zarówno tymi szlachetnymi, jak i syntetycznymi. Jest to więc biżuteria, która sprawdza się na wiele okazji. Można ją nosić zarówno na co dzień, jak również na wielkie wyjście.

Alternatywą dla złotej i srebrnej biżuterii jest ta wykonana ze stali chirurgicznej. Bardzo często stal ta nazywana jest także szlachetną, ale z metalami szlachetnymi poza nazwą nic jej nie łączy. Wyroby jubilerskie ze stali szlachetnej jest wyjątkowo efektowna. Ma mnóstwo zalet. Mogą ją nosić nawet osoby z alergią.

Biżuteria ze stali nie wymaga także szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych: od czasu do czasu ozdoby wystarczy przemyć wodą i mydłem i wytrzeć do sucha miękką szmatką. Ozdoby ze stali szlachetnej bardzo długo zachowują piękny wygląd, znacznie dłużej niż np. srebrna biżuteria. Są coraz bardziej popularne.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments