Co się wiąże i czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku w ostatnich latach stała się bardzo popularna wśród osób w różnym wieku. Aczkolwiek należy zaznaczyć, iż zabieg taki standardowo jest wykonywany u osób po 21. roku życia. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem, wpływ na to ma środkowisko, w jakim żyjemy i urządzenia z jakich korzystamy. I właśnie dla takich osób jest kierowany zabieh laserowej korekcji wzroku.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku polega tym, iż podczas zabiegu zmieniony zostaje kształt rogówki, tak, aby załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę oka. Zabieg ten jest proponowany osobom, które w szczególności zmagają się z problemem krótkowzroczności, nadwzroczności, jak również astygmatyzmem. Krótkowzroczność to nic innego, jak to, iż układ optyczny oka jest tak silny, że promienie świetlne skupiają się przed rogówką oka. Krótkowzroczność stała się chorobą rozwiniętych cywilizacji. Nadwzroczność polega na tym, iż układ optyczny oka jest za słaby, a promienie świetlne skupiają się za rogówką oka. Z kolei astygmatyzm polega na tym, iż w wyniku nieregularnej krzywizny oka lub soczewki, promienie świetlne skupiają się w różnych punktach. Zabieg ten pozwala na całkowite wyeliminowanie, bądź duże zniwelowanie konieczności noszenia okularów, bądź soczewek kontaktowych. Warto wykonać ten zabieg, w szczególności, gdy wada wzroku uniemożliwa normalne funkcjonowanie w domu, bądź w pracy. Wiele osób obawia się także, że zabieg ten jest zabiegiem bolesnym, ale większość pacjentów, którzy mają już ten zabieg za sobą twierdzi, iż odczuwa nie tyle ból, co dyskomfort. Pacjent dostaje znieczulające krople do oczu, następnie w sali zabiegowej spędza około 25 minut, a większość czasu w klinice przeznaczona jest na przygotowanie do zabiegu. Sama praca lasera na oku to kwesia około kilku sekund. Laserowa korekcja wzroku jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów. Innymi słowy, zabieg ten jest bardzo niskiego ryzyka. Powikłania występują w przypadku mniej niż 1 procenta wykonywanych zabiegów korekcyjnych i są do wyleczenia. Przede wszystkim należy postawić na profesjonalizm i doświadczenie personelu, jak również zwrócić uwagę na sprzęt do wykonywania laserowej korekcji wzroku. Warto również wykonać precyzyjne badanie kwalifikacyjne, które dodatkowo minimalizuje wystąpienie jakkichkolwiek powikłań.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu korekcji wzroku?

Przeciwskazań do wykonania laserowej korekcji wzroku jest wiele. A należy do nich zaliczyć między innymi: zespół suchego oka, oczopląs, półpasiec oczny, toczeń, choroby autoimmulogiczne, osobliwą skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, wiusowe zapalenie rogówki, choroby związane z osłabieniem odporności organizmu, sklerodermia, wszczepiony rozrusznik serca, przebyty zawał serca, choroby psychiczne i psychologiczne, trądzik różowaty, łuszczyca, choroby infekcyjne, atopowe zapalenie skóry, cukrzyca, reumatyzm, astma, zapalenie stawów, choroby serca, AIDS, jak również choroba Hashimoto oraz choroba Sjogrena.

Artykuł powstał we współpracy z blikpol.pl
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments