5 sposobów na skuteczną reklamę

Pozyskiwanie klientów jest ważne w każdym biznesie, obojętne czy jest to sprzedaż towarów czy oferowanie usług. W dobie wszechobecnej konkurencji, zainteresowanie wszystkich własną marką to wielka sztuka. Za dobry efekt odpowiedzialna jest reklama i sztuka autopromocji. Jakie są sposoby na pozyskiwanie wciąż nowych kontrahentów?

Firmowa strona internetowa

Dziś już nikt nie wyobraża sobie firmy czy przedsiębiorstwa bez własnego miejsca w Sieci. Kluczem do sukcesu jest wysoka pozycja w wyszukiwarce. Dlatego warto zlecić pozycjonowanie swojej firmowej strony. Wtedy będzie widoczna w pierwszej kolejności. Żeby jednak potencjalni klienci w ogóle chcieli pozostać na tej stronie i zapoznać się z jej treścią, musi być ona wystarczająco atrakcyjna.

Teksty powinny być co najmniej typu eksperckiego. Ludzie lubią czytać ciekawe artykuły na tematy, które akurat ich interesują. Czasem też szukają odpowiedzi na jakieś swoje problemy, lub poszukują takich wiadomości, które pozwolą im podjąć właściwą decyzję. Niektóre firmy prowadzą jednocześnie blogi tematyczne. W regularnych odstępach czasu zamieszczane są tam teksty związane z ich działalnością.

Adres strony internetowej powinien być zamieszczany wszędzie. Na wizytówkach, na folderach reklamowych i w prasowych ogłoszeniach. Jeżeli firma inwestuje w gadżety reklamowe, na nich również muszą się znaleźć te konkretne dane. Każda firma, której kierownictwo zastanawia się jak zdobyć więcej klientów, powinna zainwestować w atrakcyjne gadżety reklamowe.

Bannery, plakaty i ulotki

Nawet przed wejściem do biura czy siedziby firmy, powinien się znaleźć szyld i reklama czasem nawet w formie potykacza, gdzie w odpowiedniej kieszonce będą umieszczone foldery reklamowe. Sprawdzone jest, że klienci szukają firm i sklepów w rejonie swojego miejsca zamieszkania.

Przechodząc obok siedziby firmy, nie zawsze mają czas, żeby tam wstąpić, dlatego zazwyczaj zabierają ulotkę reklamową, żeby potem w zaciszu domowym zapoznać się z profilem sklepu lub firmy. Zazwyczaj wtedy też zaznajamiają się z treścią na stronie www.

Social media to czysta moc

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma tam konto. Firmy zazwyczaj ogłaszają swoje promocje na własnym fanpage’u, jednak równie często korzystają z możliwości jakie daje reklama targetowana. Wtedy to, ustala się grupę docelową odbiorców według wieku, płci i zainteresowań. Natomiast osoby które prowadzą sprzedaż w systemie MLM składają oferty bezpośrednio innym użytkownikom.

Masowy przekaz informacji

Reklama prasowa jest jedną z najstarszych form polecania swoich produktów ale wciąż stosowana. Dochodzą tutaj jeszcze sponsorowane artykuły, które w ciekawy dla czytelnika sposób przedstawiają profil i działalność firmy.

Radio i telewizja dają możliwość tworzenia reżyserowanych spotów reklamowych, których skuteczność bywa bardzo duża. Jedyną wadą jest tutaj wysoka cena ale za to jakość, a tym samym skuteczność spotu reklamowego zależy od niej wprost proporcjonalnie.

Zdobywanie klientów przez polecenia

Wiadomo, że każdy zadowolony kontrahent jest w stanie dobrze zareklamować firmę wśród swoich znajomych. I zazwyczaj wielu tak czyni. Jednak nie za każdym razem wpadnie na to sam. Dlatego też warto mu dać odpowiedni system narzędzi i zachęt, aby chętnie zaczął współpracować.

Artykuł powstał przy współpracy z infobrokering.com.pl
0 0 votes
Obsługa klient
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Procedura
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Dostępna kwota
0 0 votes
przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments